کاشت ابرو | مراحل انجام و ماندگاری آن - هاى مديسين | آکادمی آموزش پزشکی

کاشت ابرو | مراحل انجام و ماندگاری آن

کاشت ابرو

ابروها یکی از مهم ترین عناصر زیبایی در چهره فرد محسوب می شوند. به هین دلیل است که زنان و دختران جوان علاقه دارند که ابروهایی متناسب با فرم کلی صورت و چشم هایشان داشته باشند. در گذشته بسیاری از افرادی که ابروهای کم پشت و نازکی داشتند، همواره این آرزو با آن ها همراه بود که بتوانند ابروهای پهن و زیبایی داشته باشند. اما این روزها به مدد پیشرفت های گسترده ای که در روش ها و انواع ابزارآلات زیبایی رخ داده است، داشتن ابروهای زیبا و متقارن دیگر آرزو نیست. زیرا که می توانید با مراجعه به بهترین متخصصین روند کاشت ابرو را انجام دهید و از نتایج آن بهره مند شوید.

روند کاشت ابرو

ابتدا فولیکول های مو از نواحی خاصی از موهای سر برداشت می شود. سپس فولیکول های برداشت شده، در محل ابروهای افراد با فرم خاصی کاشته می شود. در اغلب موارد فولیکول های مو از نواحی پشت سر و نواحی مابین دو گوش تهیه می گردد. زمانی که این فولیکول ها در ناحیه ابروها کاشته شد، تارهای مو به صورت طبیعی رشد می کنند و امکان کوتاه کردن آن ها نیز وجود دارد. به طوری که بتوانید فرم زیبایی به ابروهایتان بدهید.

مراحل کاشت ابرو

در ابتدا یک یا دو جلسه بین شما و متخصص برگزار می شود، تا وی از خواسته ها و انتظارات شما در خصوص فرم کاشت ابرو مطلع گردد. در این جلسه در زمینه ابروی دلخواه شما سوال پرسیده می شود تا در روند برنامه ریزی، لحاظ گردد. سپس فرم نهایی ابرو های شما طراحی می شود.

در جلسه کاشت ابرو، گرافت های مو که شامل تعدادی تار مو ( 1 تا 5 تار مو ) است، از پشت سر برداشت می شود. پس از برداشت گرافت ها، باید در یک مرحله آماده سازی شوند، تا در روند کاشت آنها در ناحیه ابروها هیچ مشکلی رخ ندهد. برای مثال، آنها زیر میکروسکوپ قرار می گیرند و جهت آن ها تعیین می شود.

سپس با بررسی های لازم خواب ابرو را در نظر می گیرند و نحوه کاشت را تعیین می کنند. در نهایت گرافت ها در محل های تعیین شده و بر طبق فرم ابروها، که طراحی شده است، کاشت انجام می گردد.

بهترین کاندیدا برای کاشت ابرو

افراد زیر می توانند برای کاشت ابرو اقدام کنند:

  • کسانی که دچار اختلالات مادرزادی هستند و روند طبیعی رشد ابروهایشان با اختلال روبرو است.
  • افرادی که در اثر عوامل ژنتیکی وراثتی بعد از گذشت یک سن خاصی ریزش شدید ابروها را تجربه کرده اند و ابرو هایشان رفته رفته کم پشت شده است.
  • کسانی که به انواع بیماری های خاصی مبتلا شده اند و همین بیماری ها زمینه را برای ریزش شدید ابروها و موهایشان فراهم کرده است.

آیا کاشت ابرو دردناک است؟

خیر، پیش از آغاز کاشت ابرو با استفاده از انواع مواد بیحس کننده، ناحیه مورد نظر بی حس می شود. بنابراین در طول روند کار هیچ دردی را تجربه نخواهید کرد.

ماندگاری کاشت ابرو

بعد از کاشت ابرو، یکی از دغدغه هایی که افراد دارند، میزان دوام و ماندگاری ابروهای کاشته شده است. این مساله، یعنی، مدت زمان ماندگاری نتیجه کاشت ابرو، به عوامل مختلفی بستگی دارد. مثل:

  • شرایط جسمانی و عدم بروز اختلالات هورمونی در افراد

برخی از افراد در اثر مشکلات بسیاری که تجربه می کنند بعد از مدتی از کاشت ابرو با اختلالات هورمونی مواجه می شوند. در نتیجه امکان دارد بر اثر این عامل روند ریزش ابروهای کاشته شده، آغاز شود. بنابراین این عامل کاملاً به خود فرد وابسته است و ارتباطی با میزان مهارت و تخصص پزشک ندارد.

  • تکنیک و روش کاشت ابرو

در صورتی که تکنیک های درست و تخصصی برای کاشت بکار گرفته نشود نیز، امکان ریزش ابروها وجود دارد. به همین دلیل افرادی که به افراد غیر متخصص مراجعه می کنند احتمال این که ابروهایشان بعد از مدتی شروع به ریزش کند، وجود دارد.

به طور کلی کاشت ابرو نتایج دائمی دارد. در صورتی که افراد با بیماری ها و اختلالات خاصی مواجه نشوند و از سلامت بدنی برخوردار باشند، و از سوی دیگر متخصصی که برایشان کاشت انجام داده است، اگر دارای مهارت های علمی و عملی باشد، هیچ خطری نتیجه کاشت ابرو را تهدید نخواهد کرد.

عوارض کاشت ابرو

تاکنون در سراسر جهان و کشورمان ایران، آمار قابل توجهی از افراد این روش زیبایی، یعنی کاشت ابرو را انجام داده اند. خوشبختانه هیچ گونه عارضه منفی و خطرناکی، در پی این عمل زیبایی گزارش نشده است. بنابراین می توان به این روش مطمئن بود و بدون نگرانی برای انجام آن اقدام کرد.

کاشت ابرو

هزینه کاشت ابرو

افرادی که برای کاشت ابرو اقدام می کنند، دارای شرایط مختلفی هستند. برای مثال برخی از افراد دچار ریزش شدید ابرو شده اند و در روند کاشت ابرو باید زمان بسیاری گذاشت، تا فولیکول های بیشتری را به ناحیه ابرو منتقل کرد. برخی از افراد بالعکس، ممکن است که با مشکلات محدودی روبرو باشند. به طور کلی هزینه های هر فردی با دیگری متفاوت است. آن هم به این دلیل مهم که، افراد شرایط یکسانی ندارند.

مهم ترین عواملی که در کاهش یا افزایش هزینه های مربوط به کاشت ابرو تاثیر دارند، موارد زیر هستند:

  • هزینه های کلینیکی یا بیمارستانی
  • همچنین هزینه مربوط به دستمزد پزشک متخصص
  • هزینه مربوط به تیم پزشکی که در کنار متخصص فعالیت دارند.
  • تعداد پیوند انجام شده؛ در واقع تراکم ابروهای کاشته شده نیز از مهم ترین عوامل تعیین هزینه می باشد.

بنابراین در این مقاله کوتاه نمی توان هزینه ثابت کاشت ابرو را برای تمامی افراد تعیین کرد. توصیه می شود به بهترین متخصصین کاشت ابرو در تهران مراجعه کنید تا هزینه های تقریبی برای شما برآورد شود.

در بخش های مختلف به جزئیاتی دقیق در خصوص کاشت ابرو اشاره کردیم. در صورتی که علاقه مند به کاشت ابرو هستید توصیه می کنیم در ابتدا نزد بهترین متخصصین مشاوره و راهنمایی های جامعی را دریافت کنید سپس تصمیم نهایی خود را اتخاذ کنید. زیرا که روند این جراحی از حساسیت بالایی برخوردار است و باید با آگاهی و نیز به دست متخصصین مجرب و توانمند انجام شود.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
بوتاکس چیست؟ آشنایی با مزایا و مراقبت‌ها

بوتاکس چیست؟ آشنایی با مزایا و مراقبت‌ها

بوتاکس چیست؟ در این مقاله از مجله هایمدیسین با مفهوم و کاربردهای بوتاکس در جوانسازی صورت آشنا خواهید شد. بوتاکس یکی…

بیشتر بخوانید
آموزش لیفت با نخ

آموزش لیفت با نخ

در گروه پزشکی هایمدیسین، به بررسی آموزش لیفت با نخ می‌پردازیم. این فن زیبایی، به شما کمک می‌کند تا زیبایی…

بیشتر بخوانید
مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی روشی کم تهاجمی در تکنیک‌های زیبایی پوست می‌باشد که در سال‌های اخیر برای درمان بیماری‌های مختلف رواج  یافته است….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *