آشنایی با تامی تاک یا ابدومینوپلاستی - هاى مديسين | آکادمی آموزش پزشکی

آشنایی با تامی تاک یا ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

جراحی های شکم (ابدومینوپلاستی) یک روش کاربردی برای رفع افتادگی پوست در ناحیه شکم و زیر شکم است که با رژیم غذایی و ورزش برطرف نمی شود. افتادگی و ترک های ناشی از سزارین، بارداری و افزایش مداوم وزن به راحتی با جراحی زیبایی برطرف می شود. علاوه بر مداخلات عمومی برای از بین بردن تغییر شکل در ناحیه شکم و زیر شکم، اگر افتادگی فقط در ناحیه زیر ناف اتفاق بیفتد، ممکن است عمل مینی ابدومینوپلاستی کافی باشد. جراحی مینی ابدومینوپلاستی هم از نظر مدت زمان اعمال و هم از نظر دوره نقاهت کوتاه تر بوده و عمل ساده تری است. دوره نقاهت از فردی به فرد دیگر با توجه به عادات زندگی و ویژگی های ساختار فیزیکی بدن متفاوت است.

تامی تاک چیست؟

این نوع جراحی زیبایی، برای رفع افتادگی هایی که در ناحیه شکم ایجاد می شوند، انجام می گردد و در اصطلاح پزشکی «ابدومینوپلاستی» نامیده میشود. این جراحی نیز مانند سایر جراحی ها، خطرات خاصی را به همراه دارد. این خطرات که توسط جراح شما به تفصیل برایتان توضیح داده خواهد شد، با عادات سبک زندگی استاندارد شما نیز ارتباط نزدیکی دارد.

استعمال دخانیات و الکل، ورزش ناکافی یا ورزش نکردن، در موفقیت عمل موثر است. بیرون زدگی ناف که روی فرم لباس های شما مانند شلوار، دامن تأثیر منفی می گذارد، بعد از این جراحی تا حد زیادی از بین می رود. این عمل که شکمی صاف تر از قبل از عمل را نوید می دهد، از طریق برشی که درست بالای ناحیه شرمگاهی و زیر ناف ایجاد می شود، انجام می گردد. این برش که طولانی تر از خط سزارین است برای انجام عمل مینی ابدومینوپلاستی کافی است. هنگامی که قسمت بالای شکم نیز کشیده می شود، محل ناف تغییر می کند.

مقالات دیگر: لیفت صورت با نخ

هدف از ابدومینوپلاستی چیست؟

هدف عمل ابدومینوپلاستی (شکم تاک) داشتن شکمی صاف و اندامی زیباتر و جوان تر است. علاوه بر چربي بيش از حد و افتادگي در ناحیه شكم، در صورت وجود چربي در ناحيه كمر و باسن مي توان عمل ابدومینوپلاستی را همراه با ليپوساكشن انجام داد. شل شدن بافت پوست به دلیل افزایش سن نیز با این جراحی برطرف می شود.

پس از جراحی ابدومینوپلاستی، کاهش سایز 1-2 در اندازه گیری های بدن انتظار می رود. همچنین به لطف شکمی صاف و شکمی که دیگر آویزان نیست، دستیابی به اندام ایده آل و پوشیدن لباس های دلخواه آسان تر است. با کمک تمرین هایی که بعد از دوره نقاهت شروع می کنید، می توان سیلوئت به دست آمده از عمل را صاف تر کرد. با عمل جراحی شکم، اندام فرد بهتر شده و اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت.

این نوع جراحی برای چه کسانی و در چه مواردی انجام می شود؟

ابدومینوپلاستی یک روش فرم دهی به بدن است که در افرادی که در ناحیه شکم چربی های اضافه‌ای دارند استفاده می‌شود که با وجود تمام تلاش‌های رژیم غذایی و ورزش قابل رفع شدن نیست. پس از زایمان به روش سزارین یا افزایش وزن بیش از حد در اثر بارداری های چند قلو و … ، ابدومینوپلاستی برای افرادی که بدنشان دچار تغییر شکل شده است انجام می شود.

این نوع جراحی برای بیمارانی که بیماری مزمن ندارند و برای بیهوشی مناسب هستند توصیه می شود. زیرا بیماری های مزمنی که ممکن است از لخته شدن خون جلوگیری کنند، مانند دیابت، مانع مهمی برای تحقق این نوع جراحی هستند. برای بهبود زخم ها و جلوگیری از بروز عوارض مختلف و موفقیت آمیز بودن روند جراحی، ضروری است که بیمار چنین ناراحتی هایی نداشته باشد.

تکنیک های ابدومینوپلاستی چیست؟

به طور معمول انتظار می رود که جراحی های جامع شکم در 2 تا 4 ساعت انجام شود. در جراحی های مینی ابدومینوپلاستی این مدت تقریباً 2-1 ساعت است. در جراحی کلی تاک شکم، برش در بالای ناحیه شرمگاهی بوده و بین هر دو استخوان لگن باز می شود. برش دوم برای قطع رابطه ناف با سایر بافت ها ایجاد می شود. در حالی که در جراحی های مینی ابدومینوپلاستی محل ناف تغییر نمی کند، در جراحی های ابدومینوپلاستی عمومی ممکن است محل ناف تغییر کند.

بافت پوست از همه طرف به سمت دنده ها کشیده می شود. عضلات شکم وسطی به هم نزدیک شده و با بخیه زدن در حالت جدید خود ثابت می شوند. پس از این روش ها، پوست سطح بالایی به خوبی به سمت پایین کشیده می شود. ناف در جای جدید خود قرار می گیرد و دوخته و ثابت می شود. جراحی های شکم اغلب تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. البته در جراحی های مینی ابدومینوپلاستی نیز از بی حسی موضعی استفاده می شود.

جراحی و روند بهبودی

دوره نقاهت پس از جراحی بسته به متابولیسم و ​​کیفیت زندگی فرد متفاوت است. مدت اقامت در بیمارستان می تواند از چند ساعت تا چند روز متغیر باشد. احساس درد و حساسیت به درد در چند روز اول طبیعی است. انتظار می رود با کمک آنتی بیوتیک ها و مسکن هایی که پزشک به شما می دهد، بر این وضعیت غلبه کنید. عمل بر اساس توصیه های پزشک در مورد مسائلی مانند دوش گرفتن و تجدید پانسمان باعث تسریع روند بهبودی می شود.

ابدومینوپلاستی

بخیه های سطح پوست بعد از حدود 1 هفته برداشته می شوند و بخیه های دیگر، خود به خود حل می شوند. جای اسکار به تدریج سبک تر شده و پس از حدود 1 سال تقریب محو میشود. با این حال، انتظار نمی رود که به طور کامل ناپدید شود. البته از آنجایی که در خط بیکینی قرار دارد، در نگاه اول از بیرون قابل مشاهده نیست. شروع فعالیت های بدنی و تمرینات ورزشی در اسرع وقت، پس از بهبودی مفید است.

ظاهر جدید بعد از ابدومینوپلاستی

از نظر ظاهر بدنی، پس از جراحی، ظاهری عالی به دست می آورید. یکی از موفقیت‌آمیزترین نتایج جراحی‌های ابدومینوپلاستی، تبدیل شما به فردی شادتر و مثبت‌تر است، به لطف اعتماد به نفسی که ظاهر جدید و بی‌عیب شما برایتان به ارمغان می‌آورد. با اتخاذ یک زندگی متعادل و حفظ رژیم غذایی خود در یک خط باثبات و مفید، می توانید سال ها، اندام جدید خود را حفظ کنید.

از آنجایی که عمل جراحی شکم برای زنانی که در کوتاه مدت به پروسه بارداری جدیدی فکر نمی کنند و مردانی که تا حدی به وزن ایده آل خود رسیده اند، نوع عمل مناسبی است، حفظ این وضعیت برای ماندگاریِ نتیجه، مهم است. عمل جراحی شکم مانند تمام اعمال پزشکی توسط پزشکان متخصص و در شرایط بیمارستانی کامل انجام می شود.

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *