کاشت مو - هاى مديسين | آکادمی آموزش پزشکی

کاشت مو

کاشت مو

ریزش مو کاملا طبیعی است. همه افراد روزانه تا صد تار مو از سر خود می ریزند. این به دلیل چرخه های رشد متفاوت هر مو است. با این حال، اگر ریزش از کنترل خارج شود، خط رویش مو، تونسور یا طاسی سر ایجاد می شود. این می تواند به یک بار عاطفی برای افراد آسیب دیده تبدیل شود. بروز مشکلات مربوط به عزت نفس، انزوای اجتماعی یا خلق و خوی افسردگی غیر معمول نیست. امروزه دیگر مجبور نیستیم ریزش موی دائمی را تحمل کنیم. کاشت مو می تواند به بازیابی پری مورد نظر مو کمک کند.

کاشت مو

روش های کاشت مو

کاشت مو فرآیندی است که ابتدا نیاز به برداشتن واحدهای فولیکولی (گرافت متشکل از 1 تا 4 تار مو) دارد. این استخراج میکرو یا مینی گرافت را می توان به دو روش مختلف انجام داد:

  • با برداشتن هر واحد فولیکولی به صورت جداگانه از ناحیه اهداکننده قبلا تراشیده شده، با استفاده از ابزاری به نام «میکرو پانچ». این قطر 0.8 تا 0.9 میلی متر است و به واحد فولیکولی که توسط اپیدرم نگه داشته می شود اجازه می دهد از بافت اطراف جدا شود. این تکنیک FUE نام دارد.

  • با برش نواری از ناحیه اهداکننده به وسعت 10 تا 30 سانتی متر و سپس استخراج گرافت ها. این تکنیک نیازی به اصلاح ندارد و FUT نام دارد.

مقالات دیگر: پلاسما تراپی

پیوند واحد فولیکولی می تواند یک راه حل زیباشناختی و قطعی برای نازک شدن یا ریزش مو در مناطق خاصی از مو ارائه کند. در مردان نیز مانند زنان، دلایل اصلی انتخاب کاشت مو عبارتند از: ریزش آندروژنتیک (هورمونی)، زخم در سر، ابرو یا ریش و نازک شدن به دلیل آلوپسی کششی (بافته، صاف کردن …).

2 تکنیک اصلی کاشت مو

روش FUE

FUE روش اصلی استخراج فولیکول های مو است. برای پوست سر متراکم و موهای تراشیده شده مناسب است. مزیت اصلی FUE این است که اثری از جای زخم خطی در ناحیه اهداکننده باقی نمی‌گذارد. پس از تشخیص بالینی، دکتر بی حسی موضعی انجام می دهد، سپس ناحیه اهدا کننده را تراشیده تا فولیکول ها را جدا کرده و با استفاده از پانچ به قطر 0.8 میلی متر، گرافت ها را استخراج کند. سپس در سالین فیزیولوژیکی ذخیره می شوند. کاشت نهایی بلافاصله پس از مو توسط مو انجام می شود.

کاشت مو

روش FUT

این روش جراحی برای موهای نازک یا روشن با تراکم متوسط ​​و همچنین موهای بلند ایده آل است. نمونه نیازی به اصلاح ندارد اما برای طاسی مبتدی تحت بی حسی موضعی مناسب است. نواری از مو استخراج می‌شود تا گرافت‌های با کیفیت (حداکثر 2000 تار مو در آن واحد) گرفته شود و ظاهر بهتری به موهای شما بدهد. فولیکول ها در برش های کوچکی در نواحی که باید اصلاح شوند کاشته می شوند. به طور معمول، این روش می تواند 2 تا 5 ساعت طول بکشد. اشکال اصلی آن وجود پوسته های ریزی است که به تدریج محو می شوند. علاوه بر این، اسکار بسیار ظریفی که در ناحیه تاج قرار دارد بسیار محتاطانه و توسط موهای بیمار پنهان شده است.

کاشت مو

آیا موی کاشت شده دوباره رشد می کند؟

پس از این نوع عمل، صرف نظر از روش پیوند انتخاب شده، موها معمولاً دو هفته پس از پیوند می ریزند تا پس از چند ماه به حالت طبیعی رشد کنند. به طور متوسط، رشد مجدد کل است و نتایج پس از یک سال (یا 12 ماه) نهایی در نظر گرفته می شود. پس از این دوره نسبتا طولانی است که موهای شما یکدست تر می شود. بعد از سال، رویش مجدد دائمی خواهد بود، اما موهای دیگر باید هر سال تحت نظر باشند.

مقالات دیگر: کاشت ابرو

بهترین زمان کاشت مو

برای بهره مندی از کاشت مو، سن اهمیت زیادی دارد. در واقع، به عنوان مثال، برای مردان، گروه سنی ایده آل برای انجام کاشت مو بین 30 تا 40 سال است. این با این واقعیت توضیح داده می شود که قبل از 30 سالگی، ریزش مو گاهی اوقات گاه به گاه و ناپایدار است. اما اگر بعد از 30 سال دوام بیاورند، ماندگارتر می شوند. اما انجام میکروگرافت از سن 18 سالگی (تا 85 سالگی) کاملاً امکان پذیر است. در مورد خانم ها سن مناسب بین 18 تا 80 سالگی است زیرا در جوانی بیشتر از آقایان از آلوپسی رنج می برند. این به ویژه با طاسی ناحیه پیشانی و راس توضیح داده می شود. علاوه بر این، چه مرد و چه زن و در هر سنی، علل مختلفی می تواند باعث ریزش مو شود مانند استرس و تشدید شرایط.

کاشت مو موثر ترین درمان ریزش مو

آلوپسی در مردان یا زنان یک مجموعه زیبایی شناختی واقعی است که با روحیه افراد بازی می کند. با این حال، امروزه که فردی از طاسی رنج می برد، تنها گزینه ماندگار کاشت مو است. در واقع، حتی اگر درمان‌های خاصی بتواند روند ریزش مو را کندتر کند یا باعث رشد مجدد شود، فقط کاشت‌ها نتایج قطعی را به شما می‌دهند که به شما امکان می‌دهد مو و یک روند فوق‌العاده طبیعی را پیدا کنید. اما مراقب باشید، پیوند با ریزش مو همراه است، آن را متوقف نمی کند. موهایی که تحت تأثیر طاسی قرار گرفته اند و هنوز ریزش نکرده اند، به همان روش قبلی ادامه می دهند.

کرم ها، پمادها، داروها… گزینه های زیادی برای بررسی وجود دارد. با این حال، هیچ درمان معجزه آسایی برای طاسی وجود ندارد. برخی از درمان‌ها اغلب با عوارض جانبی همراه هستند و برخی دیگر اثربخشی محدودی دارند یا تقریباً هیچ اثری ندارند. علاوه بر این، هنگامی که این محلول ها کار می کنند، موها را دوباره رشد نمی کنند، ریزش را محدود می کنند. فقط کاشت مو یک راه حل موثر ارائه می دهد. اما انتخاب روش می تواند پیچیده باشد؛ FUT ، FUE، DHI. بنابراین برای بیمار مهم است که پرس و جو کند و تا آنجا که ممکن است سوال بپرسد تا انتخابی آگاهانه داشته باشد.

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *