همه چیز درباره تزریق فیلر - هاى مديسين | آکادمی آموزش پزشکی

همه چیز درباره تزریق فیلر

تزریق فیلر

اگر قبلا هرگز فیلر تزریق نکرده اید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید زیرا ما هر آنچه را که باید در مورد تزریق فیلر بدانید را مورد بررسی قرار داده ایم. بسیاری از افراد از انجام این کار ترس و واهمه دارند اما تزریق فیلر آنقدرها هم که آن ها فکر می کنند ترسناک یا عجیب نیست. اگربه دلیل چین و چروک و خط هایی که بر روی پیشانی و نقاط دیگر صورت خود دارید، احساس زیبایی نمی کنید و از ظاهر خود راضی نیستید و یا قصد دارید تزریق فیلر را به عنوان شغل و منبع درآمدتان در نظر بگیرید، سلام، این مقاله دقیقا مناسب خودت است، کل موضوع «تزریق ژل» می تواند برای هر شخصی به نوعی گیج کننده باشد.

تفاوت ژل و بوتاکس

اغلب بیستر افراد فکر می کنند که تزریق فیلر و بوتاکس چیزی شبیه به هم هستند یا اینکه تزریق فیلر فقط برای لب ها انجام می شود. اما باید بگویم که این باور کاملا اشتباه است. ولی با این حال تزریق فیلر و بوتاکس یک موارد مشابهی هم دارند مثلا برای تزریق هر دو از سرنگ استفاده می شود! بخشی از دلیل این که تزریقات ژل به پوست برای افراد می تواند گیج کننده باشد این است، فیلر انواع مختلفی دارد و چون با استفاده از سرنگ به زیر پوست تزریق می شود و قابل رویت نیست، تجسم آن چیزی که واقعاً نمی بینند بسیار برایشان سخت است. در ادامه، این که واقعا فیلر چیست را مورد بررسی قرار داده ایم و آن را به زبان ساده برایتان بازگو کرده ایم. پس با ما همراه باشید تا با فیلر، نحوه تزریق آن و … بیشتر آشنا شوید.

چرا تزریق فیلر را انجام دهیم؟

اکثر افرادی که تزریق فیلر را انجام می دهند به این دلیل می باشد که زیبا تر و جوان تر به نظر برسند. فیلرها مواد ژل مانندی هستند که به زیر پوست تزریق می شوند تا قسمت های افتاده پوست صورت و خط و چین ها را پر کنند. با گذشت زمان و افزایش سن، پوست صورت شل شده و در قسمت هایی مانند شقیقه چین و چروک و خط هایی را می توان مشاهده کرد. تزریق فیلر بهترین گزینه برای درمان آن می باشد.

تزریق فیلر

فیلر از چه چیزی ساخته شده است؟

همان طور که در قبل تر ذکر شد انواع مختلفی از فیلر وجود دارد، از جمله اسید هیالورونیک (hyaluronic)، هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (calcium hydroxylapatite) و چربی خودتان. این روزها، اکثریت تزریقات فیلر با اسید هیالورونیک انجام می شود، زیرا این مورد بسیار ایمن است، بافت اسید هیالورونیک بیشتر شبیه به پوست واقعی است و موقتی می باشد. ممکن است این قضیه موقتی چیز بدی به نظر برسد و افراد را نا راضی کند. اگر افراد بخواهند مدام آن را ترمیم کنند برایشان گران تمام شود زیرا فیلر گران قیمت است. اما جنبه دیگر این موضوع این است که اکثر افراد تمایل دارند ماندگاری فیلر موقتی باشند که اگر از انجام این کار پشیمان شدند و نظرشان تغییر کرد، راه بازگشتی باشد.

مقالت دیگر: بلفاروپلاستی

اسید هیالورونیک یک ماده آبرسانی است که به طور کلی در بدن شما وجود دارد و احتمالاً آن را در ترکیبات مرطوب کننده ها نیز دیده اید، به همین دلیل آن ماده ی فوق العاده ایمن و مطمونی برای شما می باشد. شرکت های سازنده فیلر اسید هیالورونیک را با غلظت های مختلفی می سازند تا برای مثال اگر خواستید آن را به لب هایتان تزریق کنید، از فیلر اسید هیالورونیک با غلظت کم استفاده کنید تا لب های نرم تری داشته باشید و اگر خواستید آن را به گونه هایتان تزریق کنید از فیلر اسید هیالورونیک با غلظت کمتر استفاده کنید.

آیا تزریق فیلر درد دارد؟


باید بگوییم که بله، تزریق فیلر می تواند برای برخی افراد دردناک باشد. چرا می گوییم برای برخی افراد زیرا توصیف و تحمل درد در هر فردی متفاوت است. تزریق فیلر در ناحیه لب بیشتر درد دارد زیرا در لب ها عصب های بیشتر و حساس تری وجود دارد. برای جلوگیری از درد تزریق می توانید قبل از عمل صورت خحود را با یخ سرد کنید و یا از پماد موضعی بی حسی استفاده کنید. خود ماده تزریق شده اغلب حاوی لیدوکائین (ماده بی حس کننده) است که پس از تزریق در صورت شما درد را کاهش می دهد. اگر حجم ماده زیادی را تزریق کنید (به خصوص در لب) می تواند بیشتر دردناک باشد.

در کجا می توان فیلر را تزریق کرد؟


تقریبا در هرجایی می توانید فیلر را به صورت خود تزریق کنید. در حال حاضر کلینیک های پوست و زیبایی زیادی وجود دارد که تزریقات فیلر را انجام می دهند. برای تزریق فیلر بهتر است که به پیش یک متخصص پوست بروید تا این کار را انجام دهید و قبل از عمل حتما نمونه کار های متخصص را مورد بررسی قرار دهید. نقاطی از صورت که بیشتر تزریقات در آن قسمت ها انجام می شوند عبارت اند از: شقیقه ها، بینی، خط مو (برای لیفت ابرو)، لاله گوش، زیر چشم، زاویه فک، در چانه و در سراسر قفسه سینه. گاهی اوقات ارائه دهندگان حتی مقدار کمی از پرکننده HA را به تمام صورت فرد تزریق می کنند، تقریباً مانند یک مرطوب کننده. به یاد داشته باشید، فیلر اسید هیالورونیک یک آبرسان طبیعی است که بدن شما نیز تولید می کند.

خطرات و عوارض جانبی تزریق فیلر چیست؟

بیشتر خطرات و عوارض جانبی تزریق فیلر گذرا هستند و به دلیل این که فیلر با سرنگ تزریق می شود باید انتظار کبودی، تورم و درد را داشته باشید. اگر به فیلر قبل از اینکه در بافت ادغام شود بیش از حد فشار بیاورید، باعث می شود فیلردر زیر پوست شما جابجا شود. در دو هفته اول، رو به صورت خود نخوابید یا صورت خود را ماساژ ندهید تا به فیلر فشاری وارد نشود. ترسناک ترین خطر عوارض جانبی تزریق فیلر، که بسیار نادر است، این است که اگر تزریق به یکی از شریان هایی که به چشم شما متصل است برخورد کند، می تواند باعث کوری شما شود. اما خیلی نادر است و به طور کلی اتفاق افتادن آن یک در میلیون می باشد، این اتفاق تنها 98 بار در سراسر جهان گزارش شده است.

مقالات دیگر: پلاسماتراپی صورت

آیا برگشت پذیر است؟

فقط د ر صورت استفاده از فیلر اسید هیالورونیک است که برگشت چین و چروک صورت شما را امکان پذیر می کند. اما استفاده از موادی مانند هیالورونیداز می تواند خاصیت موقتی بودن فیلر اسید هیالورونیک را حل کند. می توان آن را فورا تزریق کرد، اما ممکن است تا دو روز طول بکشد تا کاملا با فیلر اسید هیالورونیک حل شود.

قیمت تزریق فیلر چقدر است؟

قیمت تزریق فیلر با توجه به میزانی که می خواهید تزریق کنید، کلینیکی که انتخاب می کنید و نوع فیلر، متغیر می باشد. برای مثال اگر بخواهید تنها به لب هایتان فیلر تزریق کنید، قطعا حجم فیلر کمی مورد استفاده قرار می گیرد و در نتیجه تزریق فیلر با هزینه کمتری نسبت شخصی که کل صورت خود را فیلر زده است، برایتان انجام می شود.

اثرات تزریق فیلر تا چه مدتی ماندگار است؟

اکنون اکثر آنها حداقل تا یک سال دوام می آورند، اما برخی از آن ها بیشتر از یک سال هم دوام آورده اند. همان طور که قبل تر هم ذکر شده بود به نوع فیلر تزریقی نیز بستگی دارد که تا چند وقت دوام بیاورد. برخی از انواع فیلر ها حاوی مواد دائمی هستند که باعث می شوند مدت زمان بیشتر در زیر پوست شما بمانند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
بوتاکس چیست؟ آشنایی با مزایا و مراقبت‌ها

بوتاکس چیست؟ آشنایی با مزایا و مراقبت‌ها

بوتاکس چیست؟ در این مقاله از مجله هایمدیسین با مفهوم و کاربردهای بوتاکس در جوانسازی صورت آشنا خواهید شد. بوتاکس یکی…

بیشتر بخوانید
آموزش لیفت با نخ

آموزش لیفت با نخ

در گروه پزشکی هایمدیسین، به بررسی آموزش لیفت با نخ می‌پردازیم. این فن زیبایی، به شما کمک می‌کند تا زیبایی…

بیشتر بخوانید
مزوتراپی صورت

مزوتراپی صورت چیست؟

مزوتراپی روشی کم تهاجمی در تکنیک‌های زیبایی پوست می‌باشد که در سال‌های اخیر برای درمان بیماری‌های مختلف رواج  یافته است….

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *